Neohodnoceno

Aplikace SUNTENSE

Aplikace pro správu systému SUNTENSE pro Apple i Android ke stažení v AppStore a GooglePlayDostupná také přes webový prohlížeč na adrese https://app.suntense.com/

Skladem (>5 ks)
Kód: 190
1 Kč 0,83 Kč bez DPH
Kategorie: System

Na mobil si aplikaci stáhnete pod názvem SUNTENSE pro Apple i Android v AppStore a GooglePlayAplikace SUNTENSE je dostupná také ve verzi pro webový prohlížeč, ideální je spouštět ji v prohlížeči Chrome ale funguje i ve většině ostatních prohlížečů. Naleznete ji na adrese https://app.suntense.com/

Při pořízení systému SUNTENSE jsou generovány přístupové údaje, kde login bude váš email. Další uživatele, kteří budou mít přístup do systému, si už jednoduše přidáváte sami v menu User access.

 

Prvky systému, respektive svítidla a moduly, jsou děleny v hierarchii:

NETWORK – síť svítidel, která představuje uživatelský celek, objekt 

View – networky (sítě svítidel) můžeme dělit na views (pohledy), které mají v aplikaci vlastní grafické rozhraní (definované vždy půdorysem nebo obrázkem objektu), na kterém jsou zobrazovány svítidla.

Room – vyjadřuje celek (dle konkrétní aplikace místnost nebo ulice apod.). Je to souhrn skupin které mají být ovládány v rámci jednoho prostoru. Pohybové senzory vždy fungují součtově na danou místnost.

Group – základní skupina svítidel. Slouží pro hromadné ovládání svítidel. Například pět stejných svítidel, které mají mít jednotnou funkci. Od úrovně skupiny je možné aplikovat uživatelské scény. Příklad je sdružení dvou a více skupin svítidel v rámci místnosti za účelem hromadného řízení ať automatem nebo manuálem

Device/light – svítidlo nebo modul. Elementární ovládání chromatičnosti a jasu.

Hlavní menu najdete v záložce Control center, které je úvodní obrazovkou systému. Je zde grafické zobrazení objektu a list prvků systému. Při kliknutí na ikonku prvku vyskočí menu, kde si můžete nastavovat režimy svítidel, měnit intenzity a chromatičnosti svitu. K dispozici jsou rychlé volby jako FULL LIGHT, DAY LIGHT, EVENING LIGHT, nebo si nastavíte svou oblíbenou chromatičnost a jas světla pomocí funkce světelné scény. U jednotlivých svítidel můžete sledovat jejich příkon a teplotu.

V menu USER statistics vidíte historii spotřeby elektrické energie celého systému.

V menu USER access můžete přidávat a odebírat další uživatele systému.

V menu Settings najdete kompletní nastavení systému. Rozdělíte zde svítidla do objektů, náhledů, místností a skupin. Navolíte si průběhy světla pro celý den, týden, víkend, dovolenou, pomocí funkcí TIMELINE. Navolíte si odezvy hlídání přítomnosti osob v místnosti, tak aby systém svítil, jen když má komu. Povolíte nebo vypnete Astrální funkce – odvození svitu od východu a západu slunce.

Příklad funkcí aplikace SUNTENSE:

 

SVĚTELNÉ SCÉNY - do paměti aplikace si můžete uložit libovolné scény svícení, v dané místnosti nebo nebo místnostech přednastavíte, které světlo má svítit a jak  - tím si vytvoříte světelnou scénu, nastavení uložíte a pak ho ve správný okamžik aktivujete jedním kliknutím.

 

TIMELINE je nástroj pro automatické nastavení jasu a chromatičnosti světla k pozitivnímu ovlivňování cirkadiálního rytmu.  Je k nalezení v aplikaci SUNTENSE. Obsahuje funkce Sunrise a Sunset, které synchronizují svícení s východem a západem slunce. 

 

TRANSITION je funkce pro chytré interakce pohybových senzorů a svítidel, můžeme zde nastavit postupné tlumení svítidel v závislosti na pohybu času. 


KORIDOR je funkce, která dokáže rozsvěcet a vypínat světla v závislosti na pohybu osoby v budově.


Design systému SUNTENSE je inspirován myšlenkou "SAE - smartanythingeverywhere"