Neohodnoceno

GUARDIAN ruční germicidní UV-C svítidlo

Suntense GUARDIAN - nová forma boje proti bakteriím a virům.

Ruční germicidní svítidlo Guardian využívá technologii UV-C záření k dezinfekci povrchů i prostředí. Toto záření o vlnové délce 270 - 280 nm působí na DNA/RNA bakterií a virů a má na ně likvidační účinek. Působí na všechny druhy mikroorganismů a ničí je v řádech několika minut (v závislosti na druhu bakterie).

UPOZORNĚNÍ:

UV-C záření je škodlivé pro všechny živé organismy. Proato je nutné zajistit, aby nedošlo k ozáření osob či domácích zvířat.

Naše certifikované svítidlo Guardian je zcela bezpečné díky boční cloně, která zabraňuje úniku záření směrem k uživateli.

Skladem (1 ks)
Kód: 118
16 608 Kč 13 725,62 Kč bez DPH
Kategorie: Produkty

RUČNÍ DEZINFEKČNÍ SVÍTIDLO GUARDIAN

 

Certifikované dezinfekční svítidlo Guardian využívá UV-C záření k likvidaci bakterií, virů a dalších škodlivých mikroorganismů. Je určeno primárně k dezinfekci prostor a předmětů denní potřeby. Skvělé vyžití najde v čekárnách a ordinacích lékařů, v nemocnicích apod.

 

UPOZORNĚNÍ:

UV-C záření je škodlivé všem živým organismům, je tedy potřeba zajistit, že nedojde k ozáření osob a zvířat!

Germicidní svítidlo Guardian je však zcela bezpečné díky kvalitě použitých materiálů a také díky boční cloně, která zajišťuje, aby záření neunikalo směrem k uživateli.POPIS ZAŘÍZENÍ

Ruční svítidlo Guardian, pracující s vlnovou délkou 270-280 nm, je vybaveno bateriemi Li-on s kapacitou 3450 mAh, operačním napětím 13,2 V - 16,8 V a vydaným výkonem 14,5 - 15,5 W ve formě UV-C záření. 

Na jeden nabíjecí cyklus vydrží svítidlo pracovat 2,5h. Tělo svítidla je vyrobeno z kovu, neboť UV-C záření je vysoce agresivní a běžné plasty by dlouhodobou expozici nevydržely.

 


POUŽITÍ

Toto zařízení je zkonstruováno za účelem dezinfekce a zlepšení hygienických podmínek. To je zajišťováno pomocí UV-C záření, které ničí přenašeče a původce nemocí.
Pro optimální výsledky pomalu přejíždějte svítidlem po dezinfikovaném povrchu.

Jako zpětná vazba slouží 4 barevné LED diody, OLED display a modré diody.

OLED display zobrazuje zaznamenávané statistiky a aktuální stav baterie. Zmíněné statistiky svítidlo po skončení používání nahraje pomocí GW do databáze pro pozdější dohledání v aplikaci.

Fialové SMD diody u UV-C čipů indikují to, že UV-C záření svítí, neboť toto záření je již mimo viditelné spektrum.

Pro ovládání slouží 2 tlačítka:

- první pro zapnutí/vypnutí a ovládání displeje pomocí dlouhého stisknutí

- druhé tlačítko spouští UV-C záření, aby nedošlo k nežádoucí expozici uživatele

Zelená

svítí

Zařízení v provozu

nesvítí

Zařízení v režimu nízké spotřeby

Modrá

problikává

Komunikace s nadřazeným systémem

Červená

svítí

Jedna nebo více poruch z uvedených:

 

 

 - 

teplotní čidlo odpojeno

 

 

 - 

teplotní čidlo zkratováno

 

 

 -

teplota LED boardu je příliš vysoká (obvykle nad 70°C)

problikává

Jedna nebo více poruch z uvedených:

 

 

- odpojený nebo přerušený LED řetězec

 

 

- baterie má příliš nízké napětí

 

 

Baterie není připojená (provoz z USB)

Fialová

bliká

Nabíjení akumulátoru

svítí a krátce problikává

Svícení UV LEDPRINCIP UV-C ZÁŘENÍ

UV-C záření má germicidní/baktericidní účinky. Působí na DNA/RNA bakterií, virů a dalších organizmů. Působí na všechny druhy, liší se pouze doba, potřebná k usmrcení daného druhu bakterie. 

Vlivem poškození DNA je znemožněna další reprodukce. Širší spektrum speciálních zářičů působí i na samotné enzymy, proteiny a další biomolekuly. Tím je znemožněno další množení mikroorganismů.

Záření UV-C je prokazatelně zhoubné (karcinogenní) pro živé organismy. Je škodlivé pro lidskou pokožku i oči. Proto je nutné zajistit, aby nedošlo k ozáření osob či zvířat.

 

Germicidní svítidla SUNTENSE jsou zcela bezpečná díky integrovanému pohybovému detektoru, který na elementární bázi a duplicitně pomocí algoritmu odpojuje zdroj UV-C záření při detekci pohybu v ozařovaném prostoru. Je tak vyloučen negativní dopad UV-C záření na zdraví uživatelů.