Biodynamické osvětlení

SUNTENSE je prémiový biodynamický systém osvětlení, který se hrdě řadí mezi systémy HUMAN CENTRIC LIGHTING.

Posláním Suntense je poskytovat co nejpřirozenější světlo, které se kvalitou blíží přírodnímu světlu, které známe z krásných slunečných dnů. Nenechte se limitovat hygienickými minimy

Celý princip biodynamického osvětlení je založen na pozitivním ovlivňování lidského biorytmu, respektive jeho cirkadiánního rytmu, pomocí změny chromatičnosti barvy světla. Cirkadiánní rytmus se dá vysvětlit také jako kolísání aktivity a bdělosti s denní periodou. Pomocí správně zvoleného osvětlení tuto aktivitu můžeme pozitivně ovlivňovat a mít tak zdravější život. Pro správné osvětlení využíváme nástroj TIMELINE

Svítidla nastavené do bílého odstínu, v nás uvolňuje hormony jako kortizol a serotonin, což jsou hormony bdělosti a efektivity. Tyto hormony v nás povzbuzují kognitivní funkce, které nám navozují aktivitu, efektivitu, dobrou náladu a chuť pracovat.

Žlutý odstín světla v sobě obsahuje větší podíl červené složky. Ta v nás vyvolává vnitřní klid, relaxaci a snižuje aktivitu. Žlutý odstín je proto výbornou volbou pro odpočinek, ať už fyzický nebo psychický. Ve večerních hodinách pomáhá sekreci hormonu melatoninu, který je nazýván také spánkovým nebo nočním hormonem. Ten navozuje potřebu odpočinku a spánku. Melatonin nám pomáhá s regenerací těla.

Poměr mezi použitím bílého a žlutého světla by měl být vyrovnaný, dle potřeby našeho fyzického ale i psychického stavu.

Systém SUNTENSE jsme vyvinuli, protože kvalitní světlo v harmonií s přírodou je jedna ze základních lidských potřeb. Víme, že systém Tunable White (změna chromatičnosti) funguje a my chceme, aby pomáhal lidem žít lepší život.

SUNTENSE HUMAN CENTRIC LIGHTING SYSTEM