Germicidní svítidla

GERMICIDNÍ SVÍTIDLA SUNTENSE

Germicidní svítidla SUNTENSE jsou novou a pro uživatele bezpečnou formou boje proti virům a bakteriím včetně viru COVID19.

SUNTENSE pracuje s technologií vlnových délek UV-C a UV-A nebo jejich kombinace, dále vrcholové svítidlo s možností normálního svícení se změnou chromatičnosti. Svítidla využívají dvě složky UV záření. UV-C na 270nm a UV-A na 405nm nebo jejich kombinace.

Dali jsme si na nich záležet, jsou výsledkem naší spolupráce s univerzitou VUT Brno a byly vytvořeny v programu Czech Rise Up – Chytrá opatření proti COVID19 od Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky. Na svítidla máme veškeré certifikace, unikátní technologie je chráněna Užitným vzorem.

GERMICIDNÍ SVĚTLA PROTI VIRŮM A BAKTERIÍM

UV-C složka přímo ničí viry a bakterie, je však nebezpečná i pro živé organismy. Může také poškodit povrchy předmětů. Proto stačí krátká expozice v jednotách minut. Složka UV-A svým zářením vytváří pro viry nehostinné prostředí, pro živočichy je neškodná, je však nutná dlouhá expozice v řádech desítek hodin. Pro standardní aplikace, například do čekáren pacientů, doporučujeme pro maximální efekt využívat svítidla s kombinací obou složek.

 

Naše germicidní svítidla jsou bezpečná díky integrovanému pohybovému detektoru, který na elementární bázi a duplicitně pomocí algoritmu odpojuje zdroj UV-C záření při detekci pohybu v ozařovaném prostoru. Je tak vyloučen negativní dopad UV-C záření na zdraví uživatelů. Svítidla jsou vhodná pro cílené velkoplošné automatizované a bezchybové použití, vyžadované zejména v období pandemií a epidemií.

 

Zapnutí a vypnutí nemusí provádět uživatel, vše probíhá bez přítomnosti obsluhy na základě přednastaveného algoritmu na křivce TIMELINE v mobilní aplikaci. Bezobslužná svítidla významně šetří peníze, čas a námahu provozovatele.

 

 

Díky integrovaným pohybovým senzorům, které u svítidel v přítomnosti osob vypínají složku UV-C, nemůže dojít k poškození zraku nebo pokožky

 

Název Vlastnosti
GUARDIAN UV-C 15W, ruční dezinfekční germicidní svítidlo
PROTECTOR UV-C 60W, stropní dezinfekční germicidní svítidlo
DEFENDER UV-A 60W a UV-C 60W, stropní kombinované germicidní svítidlo
SENTINEL UV-A 60W a UV-C 6002 a LED TW 2700-6500K 602 (2x30W), total driver 120W, stropní kombinované germicidní svítidlo s integrovaným tunable white svítidlem SUNTENSE
 

 

UV-C ZÁŘENÍ, 270 nm

UV-C záření má germicidní/baktericidní účinky. Bezpečná germicidní svítidla SUNTESE najdou své uplatnění v kancelářích, výrobních provozech, nemocnicích, ordinacích lékařů nebo domovech důchodců. Využijete je všude tam, kde se vyskytuje větší množství lidí a je tak zvýšené riziko nákazy.

UV záření využívané v našich svítidlech poškozuje DNA/RNA bakterií a virů, kvůli které je znemožněna jejich další reprodukce. Působí na všechny bakterie a viry s lišící se dobou potřebnou k jejich likvidaci. Širší spektrum speciálních zářičů působí i na samotné enzymy, proteiny a další biomolekuly. Takto je znemožněna reparace poškozených mikroorganismů a jejich následné množení.

Záření UVC je prokazatelně zhoubné (karcinogenní) pro živé organismy, je škodlivé i pro naši pokožku a zrak – proto je nutné zajistit, aby nedošlo k ozáření osob.

UV-A ZÁŘENÍ, 405 nm

Záření o vlnové́ délce 405 nm je pro viry nehostinné, ale pro lidský organismus je neškodné. Má silné antibakteriální a protiplísňové účinky.

Vlnová délka 405nm odrážející se od stěn a povrchů proniká škodlivými mikroorganismy. Toto světlo působí na molekuly zvané porphyriny, které existují uvnitř bakterií. Světlo je absorbováno a excitované molekuly produkují uvnitř buňky reaktivní druhy kyslíku (ROS) 405 nm a vytváří uvnitř buňky chemickou reakci podobnou účinkům bělidla. Druhy reaktivního kyslíku deaktivují bakterie a zabraňují tak znovu naplnění prostoru.

 

 

Výhody projektem řešeného systému

  1. Navržený systém využívá moderní LED technologie, UV-C LED diody mající přesnou vlnovou délku, lepší charakteristiku vyzařovaného světla, okamžitý náběh a vypnutí. Spoří elektrickou energii a možnost regulace.
  2. Využití pohybové detekce pomocí mikrovln umožňuje automatické spouštění systému pouze v nepřítomnosti osob, tudíž nemůže docházet k nechtěnému ozáření obsluhy nebo dalších osob. Svítidlo tedy bude bezpečnější. Při náhodném vstupu člověka dojde k okamžitému vypnutí dezinfekční funkce svítidla a nedojde tak k nechtěnému ozáření. SUNTENSE také disponuje funkcí okamžité automatické sterilizace prostoru po opuštění místnosti, vhodné například pro ordinace lékařů.
  3. Mobilní aplikace zajistí uživatelsky přívětivou kontrolu nad svítidly pro personál i uživatele. V reálném čase uvidíte, které dezinfekční svítidlo je právě v provozu a které ne. Ovládat svítidlo bude možné dálkově, nebo nastavit automatické spouštění sterilizace podle předem nastaveného plánu a kalendáře, limitovaného samozřejmě detekcí osob uvnitř prostoru. Automatizací a synchronizací procesů sterilizace dojde nejen k jejímu zpřesnění a zefektivnění, ale také k úspoře práce zaměstnanců nemocnic, domovů pro seniory, škol a veřejných budov, kteří se tak mohou věnovat potřebnějším činnostem.
  4. Databázové funkce systému umožní odhalit, jak dlouho které svítidlo fungovalo, odhalí prostory s vysokou mírou sterilizace i ty s malou. Systém je schopný zaznamenat a reportovat denní, týdenní a roční statistiky. Chytré drivery systému budou měřit spotřebu elektrické energie a dokáží dopředu detekovat poruchy systému.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení