Školství

SUNTENSE VE ŠKOLSTVÍ

Mateřské školy, první a druhý stupeň základní školy, střední školy, univerzity, vzdělávací centra. Zde se setkávají lidé, aby se vzdělávali. Prostory škol plní i řadu dalších funkcí. Důležitá je správná atmosféra a kvalitní světlo.

Představte si třídu, kde je během výuky světlo jako za slunného dne. Třídu, kde budeme nabití energií a motivovaní k poznávání nových věcí. Máte chuť naslouchat, být aktivní a zapojovat se do výuky. Škola je místo, kde také navazujeme kontakty a po výkonu si můžeme odpočinout a nabrat sílu. K tomu slouží teplé měkké světlo, které SUNTENSE přináší. 

Vše funguje automaticky, světlo pro výuku je plynule střídáno se světlem pro přestávku nebo relax. Čítárny, lobby knihoven, kantýny nebo šatny. Zde všude SUNTENSE nachází uplatnění. Vše je intuitivní, intenzivnější i zábavnější.

Biodynamická svítidla SUNTENSE ve školách

BIODYNAMIKA VE ŠKOLE

Ikonka

V mateřské škole podporuje biodynamika cirkadiánní rytmus dětí. Při studenějším a intenzivním světle jsou aktivní, zajímají se a výuka je baví. Díky plnospektrálnímu světlu perfektně rozlišují barvy a jejich oči nejsou namáhány blikáním jako u tradičního osvětlení.

Pokud nastane čas odpočinku, vy nebo systém přepne světlo do tlumených teplých tónů, a i ti největší raubíři se uklidní a odpočinou siv klidu, lépe regenerují během odpoledního odpočinku. Je důležité nabrat novou energii pro další aktivitu. Rodičům se děti ze školky vrátí odpočaté, s novými zážitky a nabití energií.

 

Základní a střední školy potřebují studenty motivovat k práci v hodinách a nechat je správně vydechnout o přestávkách. V SUNTENSE to víme a připravíme vám algoritmy přesně podle vaší struktury výuky, a to klidně pro každou třídu individuálně! Proces svícení energickým bílým světlem pro učení se bude plynule přenastavovat do pauz na teplé relaxační osvětlení.

 

Ikonka školy

Ikonka třídy

Přednastavte si scénu pro prezentace u tabule, kdy bude ve třídě tlumené světlo a v prostoru prezentace světlo s vysokou intenzitou jako v divadle. Scény si můžete snadno vyvolávat pomocí vypínačů, nebo přímo na tabletu či v mobilu v aplikaci SUNTENSE. Vše si navíc můžete sami individuálně doladit dle potřeby. Se SUNTENSE z výuky uděláte pro žáky zážitek, který jim pomůže se soustředěním, zapojením se a zapamatováním si probírané látky.

 

Samozřejmostí je například perfektní multifunkční nasvícení tělocvičny. Neoslnivé světlo s vysokou intenzitou a svítidla chráněná proti letícím míčům.

Ikonka míče

Ikonka zkumavky

Univerzity vše navrhneme individuálně a zaškolíme obsluhu. Osvětlení pro auly, kanceláře, laboratoře, sportoviště s důrazem na estetiku a funkčnost. Biodynamika udělá z vysoké školy a jejích učeben a přednáškových místností něco jako prestižní divadelní zážitek. Univerzita bude přitahovat studenty. Ti pak budou stejně jako přednášející aktivnější a soustředěnější a vše se samozřejmě promítne do lepších výsledků.

 

V chodbách a koridorech budou skvěle využity inteligentní pohybové detektory, které budou řídit intenzitu osvětlení podle přítomnosti osob. Uspoří se tak velké částky za elektrickou energii. O funkci se stará náš algoritmus TRANSITION.

 

Ikonka lavičky

Ikonka kalendáře

Funkci systému biodynamického osvětlení si jednoduše nastavíte jednoduše v aplikaci SUNTENSE, přehledně a rychle. Podle chytrých křivek TIMELINE a rozvrhů na dlouho dobu dopředu.V případě potřeby rychlé změny se v aplikaci vyzná opravdu každý, kdo má přidělený přístup.

 

ikonka úsporné osvětlení

Energetické úspory ve zdravotnictví

Osvětlení ve školách musí splňovat technické normy pro osvětlení, proč však svítit prázdným chodbám nebo v časech mimo vyučování, kdy to není nutné. Vysoká světelná účinnost LED svítidel (poměr wattů ke světelnému toku) a jejich dlouhá životnost dává základ pro správný environmentální přístup. Mladým generacím musíme jít příkladem a proč to nedělat chytře. Úsporné předpoklady LED svítidel plně využijí inteligentní funkce systému SUNTENSE. Algoritmy TIMELINE a TRANSITION ušetří náklady za svícení i práci obsluhy. Inteligentní funkce automatizovaně a plynule upravují intenzitu osvětlení ať již podle definovaných křivek nebo na základě dat z přítomnostních čidel. Možnost svícení na vyšší jednotky % výkonu, plynulé změny intenzity, dosvětcování na konstantní hodnotu, koridové a další funkce, to vše umožňuje dosáhnout maximální možné úspory

Ikonka nastavení Suntense

Pod vypínače zapojíte vstupně/výstupní moduly IO2 , pomocí kterých při stlačení vypínače měníte režimy svítidel SUNTENSE v místnosti. Modul IO2 lze předřadit před jakékoliv svítidlo, nebo jej osadit do zásuvky. Pomocí IO2 můžete do systému SUNTENSE připojit i jakékoliv další klasické ON/OFF svítidlo. Vše můžete řídit pomocí aplikace z vašeho mobilu nebo počítače. Komfortní světelné scény a průběh svícení TIMELINE si jednoduše nastavíte v přehledné aplikaci SUNTENSE. SUNTENSE funguje na jakékoliv kabeláži, takže se nemusíte bát ani starých rozvodů. Svítidlu stačí pouze připojení na síť 230V AC. Žádné šílené kabelování ani stavební změny. Světlo pouze připevníte ke stropu, připojíte na kabel a během chvilky si užíváte plnospektrální světlo SUNTENSE. Systém vám ušetří i náklady za svícení, pokud využijete funkci chytrých systémových pohybových senzorů řízených naším algoritmem TRANSITION.