Veřejná správa

SUNTENSE VE VEŘEJNÉ SPRÁVĚ

Pro správní budovy, ministerstva, úřady, obecní úřady, finanční úřady a další instituce je SUNTENSE ideální volbou. Nejen v kancelářích má jsou jasnou přidanou hodnotu (více v Suntense v kancelářích).

V prostorách jako jsou čekárny, koridory nebo shromažďovací prostory dokážeme na návštěvníky pomocí světla podvědomě působit a zpříjemnit čas strávený při vyřizování poviností.

Biodynamická svítidla ve veřejném sektoru

BIODYNAMIKA VE VEŘEJNÉ SPRÁVĚ

Pomocí jasu a chromatičnosti dokážete stimulovat výkonnost a odpočinek. A správný poměr mezi výkonem a odpočinkem vede k úspěchu. Není to zas taková věda.

 

Ikonka kameny

 

Bílé světlo s vysokým poměrem modré složky stimuluje v těle produkci hormonů bdělosti a efektivity (testosteron, kortizol, serotonin apod.). Naopak s úbytkem bílého denního světla, respektive svícením teplejším světlem s vyšším podílem červené složky tělo překlápí do relaxace, což je po velkém výkonu potřeba. Tělo díky tomu načerpá sílu pro další aktivitu.

 

SUNTENSE je vytvořen přesně pro tyto účely, stimuluje nejen výkon, ale také relaxaci. Dejte si místo několika šálků kávy pořádnou porci bílého světla a stimulujte si tak větší chuť k práci. Náš systém má navíc plnospektrální světlo, takže vše v kanceláři uvidíte v lepších barvách a funkce flicker-free zajistí, aby váš zrak byl v naprosté pohodě.

Během příchodu do práce vás bude doprovázet teplejší světlo s nižší intenzitou. Aniž byste si toho všimli, tak během chvilky se světlo přemění na studenější odstín se zvýšenou intenzitou. Podvědomě budete aktivnější, optimištější a práce vám půjde mnohem lépe. Dle různých studií kognitivních funkcí je prokázán pozitivní vliv světla na výkonnost až o desítky procent.

 

 

Ikonka aktovka

 

Ikonka obědová pauza

Na obědovou pauzu začne svítit teplejší odstín s nižší intenzitou. Oběd spojený s relaxem je kombinace, která je velmi důležitá, ale často se zanedbaná. Při konci obědové pauzy se světlo plynule změní zpět na bílé s vyšší intenzitou a vaše tělo začne samo opět naplno fungovat.

 

Před koncem pracovní doby na rozloučenou světlo plynule přejde na teplejší barvu světla. Takové rytmy si můžete nastavit libovolně, podle pracovní doby. Svítidla jsou dokonalou volbou pro vícesměnný provoz, kde lze v kanceláři nasimulovat sluneční svit v jakoukoliv dobu.

 

Ikonka konec pracovní doby

Ikonka ruce

Perfektní dojem uděláte i na svou obchodní návštěvu, které zvednete náladu a ochotu jednat správným průběhem světla v zasedací místnosti. Vítat můžete mírně teplým světlem, které během chvilky přejde do bílého odstínu a nastolí tak v místnosti efektivní náladu a chuť pracovat. Chvilku před stanoveným koncem světlo automaticky ztlumí jas a přejde zpět do teplého odstínu. Jednání bude tak velmi efektivní, doprovázené optimistickou náladou.

 

ikonka úsporné osvětlení

Energetické úspory ve veřejné správě

Kvalitní osvětlení musí podporovat nejen pracovní výkon a to jak dobře se pod osvětlením lidé cítí, ale také energetické úspory a celkově životní prostředí. Obecně u svítidel s integrovanými LED technologiemi je zaručena vysoká světelná účinnost (poměr wattů ke světelnému toku) a jejich dlouhá životnost také přináší úspory a nezatěžuje životní prostředí. Úsporné vlastnosti kvalitních LED svítidel SUNTENSE s možností svícení i na vyšší jednotky % svého výkonu však přináší ve spojení s dalšími softwarovými funkcemi systému maximální možné úspory. Funkce TRANSITION a TIMELINE ušetří náklady za svícení i obsluhu osvětlení. Automatizovaně a plynule upravují intenzitu osvětlení podle algoritmu na různé požadované hodnoty (dosvěcování na konstantní hodnotu, křivky plynulé změny intenzity apod).

Ikonka nastavení Suntense

Pod vypínače zapojíte vstupně/výstupní moduly IO2, pomocí kterých při stlačení vypínače měníte režimy svítidel SUNTENSE v místnosti. Modul IO2 lze předřadit před jakékoliv svítidlo nebo je osadit do zásuvky. Pomocí IO2 můžete do systému SUNTENSE připojit jakékoliv další klasické ON/OFF svítidlo. Vše můžete řídit pomocí aplikace z vašeho mobilu nebo počítače. Komfortní světelné scény a průběh svícení TIMELINE si jednoduše nastavíte v přehledné aplikaci SUNTENSE. SUNTENSE funguje na jakékoliv kabeláži, takže se nemusíte bát ani starých rozvodů. Svítidlo stačí pouze připojení na síť 230V AC. Žádné stavební změny ani šílené kabelování. Světlo pouze připevníte ke stropu, připojíte na kabel a během chvilky si užíváte plnospektrální světlo SUNTENSE. Systém vám ušetří náklady za svícení, pokud využijete funkci chytrých systémových pohybových senzorů řízených naším algoritmem TRANSITION.