Veřejné prostory

SUNTENSE A VEŘEJNÉ PROSTORY

Veřejnými prostory míníme sportovní haly, budovy letiště, nádraží, výstavní pavilony, kongresové haly, kina, divadla a další. Chování lidí na těchto místech je specifické, různí lidé řeší různé záležitosti a potřeby.

Všichni se však chtějí na daném místě cítit příjemně a systém osvětlení SUNTENSE toto umožní. Svým světlem pomáhá vytvářet buď efektivní, popřípadě pohodovou atmosféru v závislosti na místě a denní době.

Svítidla SUNTENSE pro veřejné prostory

SUNTENSE PRO VEŘEJNOST

Ikonka veřeejnost

V kongresové hale se typicky schází velké množství lidí kvůli konané akci. Ta má obvykle řízený program. Před zahájením přivítá SUNTENSE přicházející lidi teplým světlem s nižší intenzitou. Při zahájení přednášky se intenzita světla zvýší na maximum a odstín se změní na energickou studenou bílou barvu. Lidé podvědomě následují světlo, zklidní se, uvelebí a začnou věnovat pozornost přednášejícímu. Během prezentace světlo může snížit intenzitu a přecházet do teplé barvy a zpět dle tématu či potřeby.

 

Na jevišti se světlo přizpůsobí a následuje mluvčího, zatímco zbytek sálu zůstavá potemnělý. Publikum tak koncentruje pozornost tam, kde je světlo. Při volné diskusi se rozjasní sál a pozornost se plynule přeleje z jeviště i na publikum. Ukončení přednášky se odehraje za doprovodu teplého slabého světla. Rozsvítíte-li světla u východů z haly, lidé je následují. Pořadatelé mají usnadněnou práci a účastníci zase vědí, co dělat. SUNTENSE tak pomáhá s organizací celé akce.

 

ikonka jeviště a hlediště

Ikonka Na letišti SUNTENSE

Na letišti může SUNTENSE pomáhat s organizací tím, že bude svítit bíle s vyšším jasem u gatů, kde se chystá nebo právě probíhá boarding. Gaty, kde je později plánován boarding, zůstanou na 50 %, zatímco ty, které nejsou aktivní, zůstanou potemnělé. Lidé se tím intuitivně vydají za světlem a snadněji najdou svůj cíl. V místech, kde není registrován pohyb, se zapne režim Stand-by, který šetří energii. Podobným principem lze řídit i provoz v koridorech a na nástupištích nádraží.

 

Vše si lze jednoduše nastavit v aplikaci SUNTENSE - pomocí chytrých křivek Timeline a kalendářů na dlouho dopředu. V případě potřeby rychlé změny je aplikace tak jednoduchá, že to intuitivně zvládne každý s přiděleným přístupem. S nasvícením veřejných prostor vám pomohou svítidla sérií BUSINESS, INDUSTRY, SUNSTREET, zatímco pro technické plochy lze zvolit například i svítidla SUNDUST.

 

Ikonka SUNTENSE

Ikonka nastavení systému Suntense

Pod vypínače zapojíte vstupně/výstupní moduly IO2, pomocí kterých při stlačení vypínače měníte režimy svítidel SUNTENSE v místnosti. Modul IO2 lze předřadit před jakékoliv svítidlo nebo je osadit do zásuvky. Pomocí IO2 můžete do systému SUNTENSE připojit jakékoliv další klasické ON/OFF svítidlo. Vše můžete řídit pomocí aplikace z vašeho mobilu nebo počítače. Komfortní světelné scény a průběh svícení TIMELINE si jednoduše nastavíte v přehledné aplikaci SUNTENSE. SUNTENSE funguje na jakékoliv kabeláži, takže se nemusíte bát ani starých rozvodů. Svítidlo stačí pouze připojení na síť 230V AC. Žádné stavební změny ani šílené kabelování. Světlo pouze připevníte ke stropu, připojíte na kabel a během chvilky si užíváte plnospektrální světlo SUNTENSE. Systém vám ušetří náklady za svícení, pokud využijete funkci chytrých systémových pohybových senzorů řízených naším algoritmem TRANSITION.