Zdravotnictví

ZDRAVOTNICTVÍ A SUNTENSE

Ve zdravotnictví má správné osvětlení velmi důležitý význam. Díky správně nastavenému osvětlení se cítí příjemně nejen pacienti, ale také samotný personál, který je pak mnohem výkonnější.

Navoďte všem pozitivní energii pomocí kvalitního osvětlení, které zlepší pracovní prostředí lékařů a značně přispěje k rychlejšímu uzdravení nemocných.

Aplikace biodynamických svítidel ve zdravotnictví

BIODYNAMIKA VE ZDRAVOTNICTVÍ A PÉČI O PACIENTY

Ikonka noc

Během nočního provozu je důležité, aby pracovníci byli obezřetní během celé směny. Řešením je biodynamické svítidlo vyzařující bílé efektivní světlo se zvýšenou intenzitou. To podpoří ostražitost zaměstnanců a zlepší jejich pracovní výkon.

 

Během přestávek se však světlo může ztlumit do teplého odstínu a tím vytvořit příjemné prostředí, kde si lékaři nebo sestřičky užijí zasloužených pár minut odpočinku. Funkce flicker-free spolu s plnospektrálním světlem navíc zajistí lepší vnímání barev a zároveň šetří zrak.

 

Ikonka přestávka

Ikonka nemocnice

Pro pacienty, kteří nemají možnost podívat se ven a jsou delší dobu na lůžku, nabízí SUNTENSE umělé světlo podobajícímu se slunečnímu svitu. SUNTENSE tím dokáže simulovat denní rytmus dle potřeb pacientů a zlepšit tím jejich cirkadiální rytmus, který má pozitivní vliv na fyzické i psychické uzdravování.

 

Do pokojů a společenských prostorů pečovatelských domů SUNTENSE přinese novou energii. Starším lidem poskytne měnící se nádech světla v průběhu dne a podpoří tak jejich spánkový rytmus. Nejenže se budou cítit dobře po fyzické i psychické stránce, ale také nebudou unaveni a díky funkci flicker-free se jim neunaví oči. Dopřejte seniorům mnoho dalších krásných dnů do jejich života.

 

Ikonka senior

Ikonka čekárna

Biodynamická světla se také výborně hodí do společných prostor nemocnic, dlouhých chodeb a čekáren. Výzkumy také prokázaly, že plnospektrální světla v čekárnách snižují stresový hormon pacientů, a pro lidi se čas strávený v těchto prostorách stává příjemnějším.

 

ikonka úsporné osvětlení

Energetické úspory v nemocnicích a dalších objektech

Osvětlení musí podporovat nejen zdraví pacientů a práci zdravotnického personálu, ale také celkově životní prostředí. SUNTENSE do zdravotnictví přináší řadu funkcí, které zajistí významné úspory energií. Je známo, že u svítidel s kvalitními LED čipy je zaručena vysoká světelná účinnost (poměr wattů ke světelnému toku). To ve spojení se sofistikovaným řízením intenzity osvětlení zajišťuje maximální úspory, v dnešní době dosažitelné. Navíc dlouhá životnost svítidel SUNTENSE přispívá k udržitelnosti životního prostředí. Přednastavené světelné scény, koridorové funkce, přítomnostní senzory a plynulé rozsvěcování s možností svícení na jednotky procent maximálního výkonu, to vše pomáhá rozpočtům a návratnosti investic. Funkce chytrých systémových senzorů řízených algoritmem TRANSITION šetří náklady za svícení a přitom působí pozitivně a příjemně.

Ikonka nastavení Suntense

Pod vypínače zapojíte vstupně/výstupní moduly IO2, pomocí kterých při stlačení vypínače měníte režimy svítidel SUNTENSE v místnosti. Modul IO2 lze předřadit před jakékoliv svítidlo, nebo ho osadit do zásuvky. Pomocí IO2 můžete do systému SUNTENSE připojit i jakékoliv další klasické ON/OFF svítidlo . Vše můžete řídit pomocí aplikace z vašeho mobilu nebo počítače. Komfortní světelné scény a průběh svícení TIMELINE si jednoduše nastavíte v přehledné aplikaci SUNTENSE. SUNTENSE funguje na jakékoliv kabeláži, takže se nemusíte bát ani starých rozvodů. Svítidlu stačí pouze připojení na síť 230V AC. Žádné šílené kabelování ani stavební změny. Světlo pouze připevníte ke stropu, připojíte na kabel a během chvilky si užíváte plnospektrální světlo SUNTENSE.