Zěmědělství

SUNTENSE V ZEMĚDĚLSTVÍ

Pro zemědělství má světlo zásadní význam. Je základem fotosyntézy u rostlin a intuitivně řídí denní rytmus u zvířat. Je důležité jak při živočišné a rostlinné výrobě, tak i při zpracování surovin.

SUNTENSE najde uplatnění ve stájích, pěstírnách, drůbežárnách, chovných stanicích a dalších. Naše společnost se podílí na projektech řízení osvětlení pro zemědělství již několik let.

Aplikace biodynamických svítidel SUNTENSE v zemědělství

BIODYNAMICKÉ SVĚTLO V ZEMĚDĚLSTVÍ

Ikona živočišné výroby

V živočišné výrobě můžeme řídit denní rytmus zvířat pomocí intenzity a chromatičnosti světla. Nejlepší spojení je i s další automatizací obsluhy zvířat, jako je dojení nebo automatické krmení. Vše se dá synergicky propojit. Zvířata perfektně reagují na světelné podmínky. Při nízkém osvětlení s hlavní složkou červeného světla relaxují, rostou, produkují mléko a další suroviny. Při vysoké hladině osvětlení a větším podílu modré barvy jsou aktivní, krmí se, dojí. Takto lze zvýšit produktivitu a přírůstky hospodářských zvířat.

 

U rostlinné výroby dokáže SUNTENSE řídit individuálně výstupy obvodů pro různé vlnové délky díky podpoře multikanálového řízení. Můžete si tak nastavit a zautomatizovat průběhy pro hlavní svícení viditelným světlem a dosvity pomocí ultrafialového a infračerveného záření, které rostliny také vyžadují. Pro každou denní hodinu může mít světlo potřebnou charakteristiku podle plodiny a vše bude řízeno automaticky pomocí křivek TIMELINE.

 

Ikonka rostlinné výroby Suntense

Ikonka UV

Dle vaší specifikace jsme schopní dodat LED boardy, které budou svítit ve vámi definovaných spektrech. Nabízíme rozsahy od UV přes viditelné spektrum až do oblasti IR. Jsme schopni individuálně a synchronizovaně řídit velké množství světlených kanálů.

 

Rádi poskytneme podporu přímo u zrodu vašich projektů. Poradíme, jaké vlnové délky jsou nejvhodnější pro vaše specifické plodiny. Spolupracujeme s firmami, které jsou špičkou na poli výzkumu a vývoje v inovativním pěstitelství pod částečným nebo plným umělým osvětlením.

 

Ikonka biodynamická plnospektrální svítidla

Ikonka zkumavka

Pro univerzity vše navrhneme individuálně. Osvětlení pro auly, kanceláře, laboratoře, sportoviště s důrazem na estetiku a funkčnost. Biodynamika udělá z vysoké školy něco jako divadelní zážitek, bude přitahovat studenty do učeben a přednáškových místností. Studenti budou aktivnější a vše se promítne do lepších výsledků a prestiže univerzity.

 

V chodbách a koridorech budou skvěle využity inteligentní pohybové detektory, které budou řídit intenzitu osvětlení podle přítomnosti osob. Tím jsou spořeny velké částky za elektrickou energii. O funkci se stará náš algoritmus TRANSITION.

 

Ikonka lavičky

Ikonka kalendář

Funkci systému biodynamického osvětlení si nastavíte jednoduše v aplikaci SUNTENSE, přehledně a rychle. Podle chytrých křivek TIMELINE a kalendářů na dlouho dobu dopředu. A v případě potřeby rychlé změny se v aplikaci vyzná opravdu každý, kdo má přidělený přístup.

ikonka úsporné osvětlení

Energetické úspory za osvětlení v zemědělství

Energetické náklady za osvětlení jistě ve výrobních podnicích nepatří k těm nejvyšším. Na druhou stranu elektřina spotřebovaná za svícení není zanedbatelná a přitom poskytuje velký prostor pro dosažení úspory. Osvětlení musí podporovat zemědělskou a živočišnou výrobu a bezpečnost zaměstnanců. SUNTENSE přináší řadu možností, které pomůžou maximalizovat úspory energie a přitom splnit požadavky norem i potřeby lidí. Kvalitní moderní LED čipy poskytují vysokou světelnou účinnost (poměr wattů ke světelnému toku) a dlouhou životnost podporující životní prostředí. Úsporné vlastnosti LED musí být podpořeny chytrými funkcemi systému. SUNTENSE automatizuje ovládání pomocí algoritmů  TIMELINE a TRANSITION. Jsou jednoduché pro uživatelské nastavení, mohou však řešit řadu komplexních funkcí. Například dosvěcování na konstantní hodnotu, plynulé změny intenzity osvětlení v prostoru pomocí přítomnostních senzorů a dalších dat. Koridorové funkce lze využít i v rozměrných prostorách hal. Schopnost SUNTENSE svítidel svítit i na nižší jednotky procent výkonu využijete při směnném provozu.

Ikonka nastavení Suntense

Pod vypínače zapojíte vstupně/výstupní moduly IO2 , pomocí kterých při stlačení vypínače měníte režimy svítidel SUNTENSE v místnosti. Modul IO2 lze předřadit před jakékoliv svítidlo, nebo ho osadit do zásuvky. Pomocí IO2 můžete do systému SUNTENSE připojit i jakékoliv další klasické ON/OFF svítidlo. Vše můžete řídit pomocí aplikace z vašeho mobilu nebo počítače. Komfortní světelné scény a průběh svícení TIMELINE si jednoduše nastavíte v přehledné aplikaci SUNTENSE. SUNTENSE funguje na jakékoliv kabeláži, takže se nemusíte bát ani starých rozvodů. Svítidlu stačí pouze připojení na síť 230V AC. Žádné šílené kabelování ani stavební změny. Světlo pouze připevníte ke stropu, připojíte na kabel a během chvilky si užíváte plnospektrální světlo SUNTENSE. Systém vám ušetří i náklady za svícení, pokud využijete funkci chytrých systémových pohybových senzorů řízených naším algoritmem TRANSITION.