Neohodnoceno

PROTECTOR stropní germicidní UV-C svítidlo, 60 W

SUNTENSE Protector - nová forma boje proti bakteriím a virům.

Stropní dezinfekční svítidlo Suntense Protector je určeno k pravidelné dezinfekci místností. Pracuje s UV-C zářením, které působí DNA/RNA baterií a dalších mikroorganismů, které ničí v řádech několika minut.

UPOZORNĚNÍ:

UV-C záření je škodlivé pro všechny živé organismy a je nutno zajistit, aby nedošlo k ozáření  osob či zvířat.

Naše certifikované svítidlo Protector je zcela bezpečné - má integrovaný pohybový senzor, který při detekci pohybu UV-C záření ihned vypne.

Skladem (1 ks)
Kód: 115
24 185 Kč 19 987,60 Kč bez DPH
Kategorie: Produkty

STROPNÍ GERMICIDNÍ SVÍTIDLO PROTECTOR

Dezinfekční svítidlo Protector bylo navrženo jako fixní možnost autonomní dezinfekce prostoru.

Dezinfekce prostoru probíhá automaticky podle podmínek nadefinovaných uživatelem, a také dle podmínek v místnosti. Četnost a délku dezinfekčních cyklů si uživatel nastaví v aplikaci, ve které také zpětně dohledá statistiky o čištění.

UPOZORNĚNÍ:

Svítidlo Protector využívá technologii UV-C záření, které je škodlivé všem živým organismům. Proto je nutné zajistit, aby záření nebyly vystaveny osoby ani zvířata!

Naše certifikované svítidlo Protector je vybaveno integrovaným detektorem pohybu, který při zjištění pohybu v místnosti vypne UV-C složku, aby nedošlo k nežádoucímu ozáření. Tím je zajištěna maximální bezpečnost pro uživatele.

Germicidní svítidla vyrábíme v České republice z kvalitních materiálů. Mechanika je vyhotovena z kovu, který odolá dlouhodobému působení UV-C záření. Světlo je vybaveno pohybovým čidlem a kvalitním zdrojem o výkonu 60 W.

 


POUŽITÍ

Světlo na základě nadefinované křivky v chytré aplikaci dezinfikuje prostor v dlouhodobých pravidelných intervalech. Pro vyklizení prostoru je použita vizuální výstraha ve formě probliknutí modrých LED diod. Je-li v prostoru zaznamenán pohyb, UV-C přestátá svítit.

Ovládání a nastavení svítidel je provedeno pomocí chytré aplikace SUNTENSE, která nabízí ovládání celých osvětlovacích sestav, včetně UV světel.

Světlo uchovává a předává statistiky o spotřebě, teplotě a používání do databáze pomocí Gateway a tyto statistiky jsou posléze dostupné k nahlédnutí.

 

PRINCIP UV-C ZÁŘENÍ

UV-C záření má germicidní/baktericidní účinky. Působí na DNA/RNA bakterií, virů a dalších organizmů. Působí na všechny druhy, liší se pouze doba, potřebná k usmrcení daného druhu bakterie. 

Vlivem poškození DNA je znemožněna další reprodukce. Širší spektrum speciálních zářičů působí i na samotné enzymy, proteiny a další biomolekuly. Tím je znemožněno další množení mikroorganismů.

Záření UV-C je prokazatelně zhoubné (karcinogenní) pro živé organismy. Je škodlivé pro lidskou pokožku i oči. Proto je nutné zajistit, aby nedošlo k ozáření osob či zvířat.

 

Germicidní svítidla SUNTENSE jsou zcela bezpečná díky integrovanému pohybovému detektoru, který na elementární bázi a duplicitně pomocí algoritmu odpojuje zdroj UV-C záření při detekci pohybu v ozařovaném prostoru. Je tak vyloučen negativní dopad UV-C záření na zdraví uživatelů.