Neohodnoceno

SENTINEL germicidní UV-A + UV-C + tunable white svítidlo, 120 W

Dezinfikujte prostor světlem!

Kombinované tunable white a dezinfekční svítidlo bylo navrženo pro velkoplošné automatizované použití v nemocnicích, čekárnách, domovech důchodců apod.

Suntense Sentinel využívá technologie UV-A a UV-C záření, které likvidují bakterie, viry i další škodlivé mikroorganismy. Díky detektoru pohybu nejsou záření vystaveny osoby ani zvířata.

Certifikované svítidlo, vyráběné v České republice, je zcela bezpečné. Dezinfikuje prostor a zároveň jej lze využívat jako běžné tunable white osvětlení - tedy osvětlení s volbou chromatičnosti.

Skladem (1 ks)
Kód: 109
41 969 Kč 34 685,12 Kč bez DPH
Kategorie: Produkty

STROPNÍ GERMICIDNÍ SVÍTIDLO SENTINEL

Kombinované tunable white a dezinfekční svítidlo Sentinel bylo navrženo jako fixní možnost autonomní dezinfekce a osvětlení prostoru. Je vhodné zejména pro velkoplošné automatizované použití zejména v období epidemií a pandemií.

Svítidlo kombinuje UV-A a UV-C záření pro ještě lepší výsledky. Je vybaveno také klasickou tunable white technologií - lze jej využívat jako běžné svítidlo s volbou chromatičnosti.

Dezinfekce prostoru probíhá automaticky podle podmínek nadefinovaných uživatelem, a také dle podmínek v místnosti. Četnost a délku dezinfekčních cyklů si uživatel nastaví v aplikaci, ve které také zpětně dohledá statistiky o čištění. Vše tedy probíhá bez přítomnosti obsluhující osoby, pouze na základě algoritmu v mobilní aplikaci.

UPOZORNĚNÍ:

Svítidlo Sentinel využívá technologii UV-C záření, které je škodlivé všem živým organismům. Proto je nutné zajistit, aby v době dezinfekce nebyly záření vystaveny osoby ani zvířata!

Naše certifikované svítidlo Sentinel je vybaveno integrovaným detektorem pohybu, který při zjištění pohybu v místnosti vypne UV-C složku, aby nedošlo k nežádoucímu ozáření. Tím je zajištěna maximální bezpečnost pro uživatele.

Germicidní svítidla vyrábíme v České republice z kvalitních materiálů. Mechanika je vyhotovena z kovu, který odolá dlouhodobému působení UV-C záření. Světlo je vybaveno pohybovým čidlem a kvalitním zdrojem o výkonu 120 W, rozdělených mezi 4 UV-C desky a 2 UV-A desky a 4 tunable white LED boardy pro běžné svícení.POUŽITÍ

Světlo na základě nadefinované křivky v chytré aplikaci dezinfikuje prostor v dlouhodobých pravidelných intervalech. Pro vyklizení prostoru je použita vizuální výstraha ve formě probliknutí modrých LED diod. Je-li v prostoru zaznamenán pohyb, světlo přestátá svítit.

Ovládání a nastavení svítidel je provedeno pomocí chytré aplikace SUNTENSE, která nabízí ovládání celých osvětlovacích sestav, včetně UV světel.

Uživatel nastavuje pomocí aplikace četnost a délku dezinfekčních cyklů, případně si nastavuje chromatičnost a intenzitu LED osvětlení.

Světlo uchovává a předává statistiky o spotřebě, teplotě a používání do databáze pomocí Gateway a tyto statistiky jsou posléze dostupné k nahlédnutí.PRINCIP UV-C ZÁŘENÍ

UV-C záření má germicidní/baktericidní účinky. Působí na DNA/RNA bakterií, virů a dalších organizmů. Působí na všechny druhy, liší se pouze doba, potřebná k usmrcení daného druhu bakterie. 

Vlivem poškození DNA je znemožněna další reprodukce. Širší spektrum speciálních zářičů působí i na samotné enzymy, proteiny a další biomolekuly. Tím je znemožněno další množení mikroorganismů.

Záření UV-C je prokazatelně zhoubné (karcinogenní) pro živé organismy. Je škodlivé pro lidskou pokožku i oči. Proto je nutné zajistit, aby nedošlo k ozáření osob či zvířat.

 

Germicidní svítidla SUNTENSE jsou zcela bezpečná díky integrovanému pohybovému detektoru, který na elementární bázi a duplicitně pomocí algoritmu odpojuje zdroj UV-C záření při detekci pohybu v ozařovaném prostoru. Je tak vyloučen negativní dopad UV-C záření na zdraví uživatelů.PRINCIP UV-A ZÁŘENÍ

Záření o vlnové délce 405 nm vytváří extrémně nehostinné prostředí pro viry a bakterie. Má silné protiplísňové a antibakteriální účinky.

Vlnová délka 405 nm se odráží od stěn a povrchů a proniká škodlivými mikroorganismy. Zaměřuje se na porphyriny, které jsou přirozenou součástí mikroorganizmů. Světlo je absorbováno a excitované molekuly vytvářejí v buňkách reaktivní druhy kyslíku, což způsobuje chemickou reakci podobnou účinkům bělidla. Reaktivní kyslík bakterie deaktivuje.

UV-A záření je pro lidský organismus neškodné.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení